Tıbbi tercümeler

Tıbbi tercümeler için bizden destek alabilirsiniz.

Tıbbi alanlardaki sözlü ve yazılı çeviriler insan sağlığı ile igili olduğundan tercüme yanlışları geri dönüşü olmayan sonuçlara neden olabilir. Bu yüzden çeviri bürosu seçerken çok dikkatli davranmalısınız. Faaliyetlerine 2006 senesinde başlayan tercüme büromuz en seçkin üniversitelerin tıp fakültelerinden mezun uzman çevirmenleri ve redaktörleri ile tutarlı, doğru ve kaliteli tıbbi çeviri hizmeti sağlamaktadır. tıbbi tercümeler hizmeti sağlamakta olduğumuz müşteriler arasında, üniversiteler, tıp doktorları, büyük özel hastaneler, devlet hastahaneleri, tıbbi cihaz üreticileri ve büyük ilaç üreticileri bulunmaktadır.

Bugünün küreselleşen dünyasında en yüksek nitelikli çeviri ve yerelleştirme hizmetlerinin sadece hedef dilin konuşulduğu ülkede üretilebileceğine inanıyoruz. İşte bu yüzden tüm tercüman ve editörlerimiz sadece kendi ana dillerinde tercüme ve çeviri hizmeti sağlıyorlar.

tıbbi tercümeler

Çeviri şirketimizi sektördeki diğer tüm rakiplerinden ayrıştıran en temel noktalar teknolojik altyapımız, çok büyük projelerdeki takdir edilen ustalığımız, müşteri gizliliği konusundaki duyarlılığımız, ve tercüme sürecinin bütün aşamalarında titizlikle yürüttüğümüz kalite kontrol metodolojisidir.

Çalışma hayatına başladığımız ilk günden bu yana yazılı ve sözlü tıbbi çeviri sektöründe yüzlerce projeyi hep zamanında ve üstün başarıyla tamamladık. Aşağıda yer alan listede medikal tercüme ve yerelleştirme çözümleri verdiğimiz konu başlıklarından belirli sayıda örnek bulabilirsiniz:

Perinatoloji, Halk Sağlığı, Ağız ve Diş Sağlığı, Reanimasyon, Neurofeedback, Farmakolojik Araştırma, Medikal Yazılım, Tıbbi Web Sitesi, Zührevi Hastalıklar, Biyomateryal, Akademik Yayın Eleştirisi, Tıbbi Malzeme, Tıbbi Cihaz Kullanım Kılavuzu, Pazarlama Materyalleri, Klinik Çalışma, Tıbbi Makale, Tibbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği, Doktor Eğitim Materyalleri, Göğüs Cerrahisi, Medikal Cihaz Teknik Şartname, Çocuk Nefrolojisi, İşçi Sağlığı ve Güvenliği, Olgu Sunumu, Fiziksel Tıp, Koruyucu Diş Hekimliği, Klinik Mikrobiyoloji, Anamnez, Tıbbi Histoloji, Patent Başvurusu, İmmunoloji, Hava ve Uzay Hekimliği, Radyolojik Tetkik, Ortopedik İmplant, Medikal Donanım, Analitik Kimya, CAT, Obezite, Oftalmoloji, Akupunktur, Kalp Hastalıkları, CTD (Modül I), Sağlık Araştırması, Kadın Hastalıkları, Nefroloji, Organometalik Kimya, Araştırma Protokolü, Göğüs Hastalıkları, Farmasötik Kimya, Pediatri, Tıbbi Gereç, Tanı Bilim, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Mamografi, Üroloji, Tıbbi Patoloji, Genel Cerrahi , Pazar Araştırması, Psikoloji, Fizyopatoloji, Kanser Biyolojisi, Medikal Dergi, Ortopedi, İlaç Ruhsat Dosyası, Medikal Bülten, Adli Patoloji, Tıbbi Yoğun Bakım Üniteleri, Gastroenteroloji.

tıbbi tercümeler

Dünyanın beş kıtasında bulunan bireysel kurumsal müşterilerimize 100’den fazla dilde her çeşit tıbbi tercüme ve yerelleştirme desteği sunmaktayız. Tıbbi tercümeler hizmeti sağlamakta olduğumuz dillerden örnekler aşağıda yer alıyor:

Hırvatça tıbbi tercümeler, Çeçence tıbbi tercümeler, Filipince tıbbi tercümeler, Hollandaca tıbbi tercümeler, Yunanca tıbbi tercümeler, İzlandaca tıbbi tercümeler, Fransızca tıbbi tercümeler, Fince tıbbi tercümeler, Çekçe tıbbi tercümeler, Japonca tıbbi tercümeler, Lehçe tıbbi tercümeler, Felemenkçe tıbbi tercümeler, Norveççe tıbbi tercümeler, Kazakça tıbbi tercümeler, Boşnakça tıbbi tercümeler, Gagavuzca tıbbi tercümeler, Rumca tıbbi tercümeler, Katalanca tıbbi tercümeler, İngilizce tıbbi tercümeler, Moğolca tıbbi tercümeler, Azerice tıbbi tercümeler, Arnavutça tıbbi tercümeler, Kürtçe tıbbi tercümeler, İbranice tıbbi tercümeler, Hintçe tıbbi tercümeler, Rusça tıbbi tercümeler, Bangladeşçe tıbbi tercümeler, Letonca tıbbi tercümeler, Vietnamca tıbbi tercümeler, Türkmence tıbbi tercümeler, Almanca tıbbi tercümeler, Çince tıbbi tercümeler, Korece tıbbi tercümeler, Kırgızca tıbbi tercümeler, Türkçe tıbbi tercümeler, İtalyanca tıbbi tercümeler, İspanyolca tıbbi tercümeler, İsveççe tıbbi tercümeler, Uygurca tıbbi tercümeler, Sanskritçe tıbbi tercümeler, Tayvanca tıbbi tercümeler, Danca tıbbi tercümeler, Sırpça tıbbi tercümeler, Bulgarca tıbbi tercümeler, Gürcüce tıbbi tercümeler, Farsça tıbbi tercümeler.

tıbbi tercümeler

Tıbbi tercümeler alanında ülkemizin lider şirketi: Semantik Tercüme Bürosu

tıbbi tercümeler

Kaliteli tercümelerimiz için bize güvenmiş olan çok sayıda müşterimizden övgü dolu sayısız mektup alıyoruz. Aşağıdaki listede bunlardan bazılarını okuyabilirsiniz:

 • Epikriz raporarımızın Farsçaya tercümesinde profesyonelce çalışarak muhteşem bir iş çıkarttınız. Medikal raporların çevirisindeki profesyonelliğiniz hayranlık verici. Samimi teşekkürlerimi kabul edin lütfen.
  (Hastane Müdürü)
 • İyi fiyat, çok iyi kalite… Firmamızı çeviri ve tercüme probleminden tamamen kurtardığınız için teşekkür ediyorum size.
  (Satın Alma Yöneticisi)
 • Bugüne kadar işbirliği yaptığımız tüm tercüme firmalarından farklısınız. Kaliteniz, doğru ve güvenilir tercümeleriniz ve uygun fiyatlarınız için sizlere teşekkür ederim.
  (İnsan Kaynakları Müdürü)
 • Şirketimiz için bir çeviri belleği hazırladığınız için çeviriye ayırdığımız bütçeyi azalttık. Firmanızı seçmekle çok yerinde bir karar vermişiz. Sahip olduğunuz teknoloji ile övünebilirsiniz. Tanıdığımız tüm kurumlara sizi tavsiye ediyoruz. Satın Alma Müdür
 • Tıp tercümeleri konusunda bu kadar becerikli olmanıza şaşırdım. Bu alanda geçmişte çalıştığımız yabancı firmaların tümünden çok daha ustasınız.
  (Özel Hastane Genel Müdürü)
 • Medikal çeviri bizim açımızdan çok kritik. Hastanemize gönderilen hastane raporlarında yapılabilecek en ufak bir tercüme hatası hastalarımızın sağlığının bozulmasına neden olabilir. Semantik Çeviri işimizin kritikliğini bildiğinden çevirilere her zaman aşırı itina gösteriyor. (Doktor)
 • Tercüme bürolarıyla işbirliği yapmak kurumumuz için hep bir sorun olmuştu. Semantik Tercüme ile bu sorundan kurtulduk. Uzman, profesyonel kadroları ile çok kaliteli hizmet verdiklerini özellikle ifade etmek istiyorum.
  (Göz Kliniği Sahibi)
 • Tercüme büronuzu kuzenim bana tavsiye etmişti. Doktora tezimin Hintçeye tercümesi muhteşem oldu. Elinize sağlık.
  (Akademisyen)
 • Medikal aygıtlarımızın bakım kılavuzlarını tam 30 dile başarılı bir şekilde tercüme ettiniz. Tıbbi ve teknik terminolojiye hakimsiniz. Bundan böyle hep şirketinizle çalışacağız.
  (Satın Alma Müdürü)
 • Semantik’in proje yöneticileri gerçekten çok çok başarılılar. tercüme ve lokalizasyon projelerimizin hepsinde projenin en başından en sonuna kadar bizimle sürekli olarak temas kurarak gerekli olan her yerde bize sorular sordular, bizim görüşümüzü aldılar. Projenin ilerleyişi hakkında bize sürekli bilgi aktardılar. Onlarla işbirliği yapmak keyif veriyor.
  Genel Müdür
 • Bizim için oluşturduğunuz tıp terimleri sözlüğü bize gerçekten çok fayda sağladı. Aradan onca yıl geçmiş olmasına rağmen o sözlükten hâla faydalanmayı sürdürüyoruz.
  (Doktor)
 • tıbbi tercümeler alanında çalışılabilir bir çeviri şirketi bulmak sanıldığı kadar kolay değil. Bu alanda uzmanlık sahibi çok az sayıda firmadan biri de Semantik Tercüme Bürosu. Tıp terimlerine hakimiyetleri etkileyici.
  (Onkoloji Uzmanı)

Tıbbi tercümeler alanındaki istekleriniz ve talepleriniz için bize e-posta yollayabilir veya isterseniz bize doğrudan telefon edebilirsiniz:
Telefon : 90 216 409 10 23 (pbx)
Fax : 90 216 409 10 24

Niçin bizi tercih etmelisiniz?

Semantik Çeviri olarak sadece ülkemizin kentlerinde değil ayrıca ilçelerinin çoğunda da tercüme ve çeviri hizmeti sağlamaktayız. tıbbi tercümeler için aşağıdaki ilçelerimizde de hizmet sağlıyoruz.

Muş – Korkut, Aydın – Yenipazar, Zonguldak – Ereğli, Adıyaman – Sincik, Bolu – Yeniçağa, Elazığ – Maden, Uşak – Karahallı, Manisa – Ahmetli, Ankara – Güdül, Trabzon – Çaykara, Van – Edremit, Sakarya – Akyazı, Nevşehir – Gülşehir, Rize – İyidere, Muğla – Ortaca, Hatay – Kumlu, Ardahan – Posof, Hatay – Reyhanlı, Artvin – Murgul, Tunceli – Hozat, Kayseri – Hacılar, Ordu – Gülyalı, Sakarya – Kocaali, Mardin – Dargeçit, Kilis – Elbeyli, Antalya – Akseki, Denizli – Bekilli, Kütahya – Tavşanlı, Çorum – Osmancık, Gaziantep – Yavuzeli, Tunceli – Pertek, Ordu – Gürgentepe, Çankırı – Ilgaz, Kocaeli – Gebze, Zonguldak – Devrek, Batman – Sason, Tunceli – Ovacık, Sivas – Altınyayla, Karaman – Sarıveliler, Ağrı – Tutak, Aksaray – Gülağaç, Tunceli – Mazgirt, Batman – Kozluk, Bingöl – Kiğı, Bursa – Yıldırım, Çanakkale – Bayramiç, Hakkari – Şemdinli, Edirne – Keşan, Van – Başkale, Yalova – Çiftlikköy, Çanakkale – Biga, Bayburt – Demirözü, Gümüşhane – Şiran, Zonguldak – Gökçebey, Hakkari – Çukurca, Van – Çaldıran, Samsun – Salıpazarı, Bingöl – Genç, Diyarbakır – Çüngüş, Edirne – Enez, Çankırı – Çerkeş, Edirne – Havsa, Tekirdağ – Şarköy, Bilecik – Yenipazar, Malatya – Pütürge, Ardahan – Damal, Erzurum – Narman, Osmaniye – Düziçi, Burdur – Tefenni, Tokat – Niksar

Yazan : Pelin Erbatur

bu yazının etiketleri
tıbbi tercümeler, medikal çeviri, çeviri bürosu, medikal tercüme, tıbbi çeviri bürosu, tıbbi çeviri, tıbbi tercüme, tıbbi tercüme bürosu, tercüme bürosu

Tagged with: , , , , , , , ,
Posted in Blog