Tıp çevirisi

Tıp çevirisi için bize danışabilirsiniz.

Tıbbi konulara ilişkin çeviriler insan sağlığı ile ilişkili olduğundan bir tercüme hatası geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle doğru tercüme bürosunu seçmek için çok iyi araştırma yapmalısınız. Çalışma hayatına 2006 yılında başlayan Semantik Çeviri Bürosu en seçkin üniversitelerin tıp fakültelerinden mezun uzman tercümanları ve editörleri ile mükemmel kalitede tıbbi tercüme hizmeti sunmaktadır. Bizden tıp çevirisi hizmeti alan müşteriler içinde devlet hastahaneleri, büyük ilaç üreticileri, tıbbi cihaz üreticisi firmalar, araştırma merkezleri, büyük özel hastaneler ve akademisyenler bulunmaktadır.

tıp çevirisi

Tıp çevirisi konusunda Türkiye’nin en çok tercih edilen kurumu: Semantik Çeviri

Günümüzün küreselleşen dünyasında yüksek kaliteli tercüme hizmetlerinin sadece ve sadece hedef dilin konuşulduğu ülkede verilebileceğini biliyoruz. İşte bu sebeple tüm çevirmen ve redaktörlerimiz sadece kendi ana dillerinde çeviri ve tercüme hizmeti sağlıyorlar.
Semantik Tercüme olarak ülkemizin sadece kentlerinde değil aynı zamanda birçok ilçesinde de çeviri ve yerelleştirme hizmetleri vermekteyiz. Aşağıda tıp çevirisi hizmeti verdiğimiz bazı ilçeler aşağıda listeleniyor.

Giresun – Bulancak, Ağrı – Diyadin, Yalova – Termal, Sakarya – Ferizli, Eskişehir – Sivrihisar, Sinop – Ayancık, Iğdır – Tuzluca, Erzincan – İliç, Adana – İmamoğlu, Sakarya – Sapanca, Kahramanmaraş – Ekinözü, Siirt – Eruh, Van – Saray, Çanakkale – Ayvacık, Erzurum – Pazaryolu, Şanlıurfa – Viranşehir, Burdur – Kemer, Konya – Halkapınar, Şırnak – Silopi, Kars – Selim, Tunceli – Nazımiye, Aksaray – Ağaçören, Kırklareli – Demirköy, Artvin – Hopa, Aksaray – Gülağaç, Tokat – Sulusaray, Muş – Bulanık, Manisa – Köprübaşı, Adana – Aladağ, Karabük – Eskipazar, Çankırı – Orta, Uşak – Karahallı, Çanakkale – Bayramiç, Amasya – Göynücek, Osmaniye – Toprakkale, Adana – Yumurtalık, Yalova – Armutlu, Tokat – Zile, Erzincan – Otlukbeli, Zonguldak – Gökçebey, Kars – Kağızman, İzmir – Karaburun, Afyonkarahisar – Çobanlar, Bursa – İnegöl, Ardahan – Damal, Yalova – Çiftlikköy, Diyarbakır – Silvan, Antalya – İbradı, Adıyaman – Sincik, Gümüşhane – Kürtün, Gaziantep – Nurdağı, Çorum – Dodurga, Zonguldak – Devrek, Samsun – Ondokuzmayıs, Bartın – Kurucaşile, Niğde – Altunhisar, Karabük – Eflani, Burdur – Bucak, Mersin – Gülnar, Karaman – Ermenek, Adıyaman – Besni, İstanbul – Bayrampaşa, Kırıkkale – Keskin, Kırşehir – Mucur, Kütahya – Domaniç, Kilis – Musabeyli, Balıkesir – Edremit, Aksaray – Eskil, Diyarbakır – Sur, Çorum – Laçin

tıp çevirisi

Hem Türkiye’de hem de yurt dışındaki çok değerli müşterilerimize 100’den fazla dilde tıbbi çeviri ve yerelleştirme çözümleri sunuyoruz. Tıp çevirisi konusunda hizmet verdiğimiz dillerden örnekler aşağıda yer alıyor:

Tatarca tıp çevirisi, İspanyolca tıp çevirisi, Gagavuzca tıp çevirisi, Uygurca tıp çevirisi, Felemenkçe tıp çevirisi, Azerice tıp çevirisi, İtalyanca tıp çevirisi, Gürcüce tıp çevirisi, İngilizce tıp çevirisi, Endonezce tıp çevirisi, Süryanice tıp çevirisi, Ermenice tıp çevirisi, İbranice tıp çevirisi, Kazakça tıp çevirisi, Rusça tıp çevirisi, Bulgarca tıp çevirisi, Katalanca tıp çevirisi, Türkçe tıp çevirisi, İsveççe tıp çevirisi, Slovakça tıp çevirisi, Arnavutça tıp çevirisi, Zuluca tıp çevirisi, Hollandaca tıp çevirisi, Japonca tıp çevirisi, Rumca tıp çevirisi, Malayca tıp çevirisi, Fransızca tıp çevirisi, Almanca tıp çevirisi, Çince tıp çevirisi, Flamanca tıp çevirisi, Farsça tıp çevirisi, Hintçe tıp çevirisi, İzlandaca tıp çevirisi, Yunanca tıp çevirisi, Kırgızca tıp çevirisi, Norveççe tıp çevirisi, Moldovca tıp çevirisi, Urduca tıp çevirisi, Moğolca tıp çevirisi, Fince tıp çevirisi, Altayca tıp çevirisi, Tayvanca tıp çevirisi, Türkmence tıp çevirisi, Çeçence tıp çevirisi, Çekçe tıp çevirisi, Lehçe tıp çevirisi.

Sunduğumuz kaliteli hizmetler yüzünden çok değerli müşterilerimizden bize teşekkür eden sayısız e-posta mesajı almaktayız. Aşağıda bulunan listede bunlardan bazılarını okuyabilirsiniz:

 • Şirketimiz için çeviri belleği hazırladığınız için tercümeye ayırdığımız bütçe azaldı. Firmanızı seçmekle yerinde bir karar almışız. Sahip olduğunuz ileri teknoloji ile gurur duyabilirsiniz. Tanıdığımız tüm kurumlara sizi tavsiye ediyoruz. Hastane sahibi
 • Tıbbi tercümeler hastanemiz için çok kritik. Hastanemize gönderilen hasta raporlarında söz konusu olabilecek en küçük bir tercüme hatası hastalarımızın sağlığına zarar verebilir. Semantik Tercüme Bürosu işimizin kritikliğini bildiğinden çevirilere her zaman aşırı itina gösteriyor. (Hastahane Sahibi)
 • Tercüme bürolarıyla birlikte çalışmak hastanemiz için hep bir sorun olmuştu. Semantik Çeviri ile bu sorundan kurtulduk. Deneyimli, profesyonel kadroları ile çok iyi hizmet sağladıklarını vurgulamak istiyorum.
  (Genel Müdür Yardımcısı)
 • Medikal aygıtlarımızın kullanım kılavuzlarını tam 30 dile mükemmel bir şekilde çevirdiniz. Hem tıbbi hem de teknik terminolojiye çok hakimsiniz. Artık hep firmanızla çalışacağız.
  (Genel Müdür Yardımcısı)
 • Makul fiyat, üstün kalite… Kurumumuzu tıbbi tercüme tasasından kurtarmış olduğunuz için çok teşekkür size.
  (Dış Alımlar Müdürü)
 • Semantik’in müşteri temsilcileri hakikaten çok çok başarılı. tüm tercüme ve lokalizasyon projelerimizde projelerin ilk gününden son gününe kadar bizimle sürekli olarak temas kurup ihtiyaç olan yerlerde bize sorular sordular, bizden görüş aldılar. Proje süreçleri ile ilgili olarak sürekli bize bilgi aktardılar. Sizinle işbirliği yapmak gerçekten keyif verici.
  Genel Müdür
 • tıp çevirisi konusunda uygun bir tercüme şirketi bulmak çok kolay değil. Bu işte uzmanlık ve tecrübe sahibi az sayıda şirketten biri de Semantik Çeviri Bürosu. Tıbbi terimlere hakimiyetleri etkileyici.
  (Onkoloji Uzmanı)
 • Tıp metinlerinin tercümesinde bu kadar iyi olmanıza hayret ettim. Bu konuda bundan önce işbirliği yaptığımız tüm yabancı tercüme firmalarından daha profesyonel hizmet sağlıyorsunuz.
  (Özel Hastane Sahibi)
 • Geçmişte işbirliği yaptığımız tercüme şirketlerinden tümünden çok farklısınız. Üstün kaliteniz, itinalı ve güvenilir çalışmalarınız ve bize sağladığınız uygun fiyatlar için firmanıza çok teşekkür ederim.
  (Satın Alma Müdürü)
 • Doktor raporlarımızın İtalyancaya tercüme edilmesinde profesyonelce çalışarak muhteşem bir iş çıkarttınız. Tıbbi tercümelerdeki ustalığınız tartışılmaz. Gerçekten çok teşekkür ediyorum.
  (Doçent Doktor)
 • Bizim adına oluşturduğunuz farmakolojik sözlük bize gerçekten çok yarar sağladı. Aradan onca yıl geçmiş olmasına rağmen hâla o sözlükten yararlanmayı sürdürüyoruz.
  (Hastane sahibi)
 • Tercüme şirketinizi kuzenim çok övmüştü. Akademik çalışmalarımın Çinceye tercümesi çok güzel oldu. Teşekkürler Semantik!
  (Yardımcı Doçent)
Çeviri firmamızı diğer rakiplerimizden ayrı kılan en önemli noktalar teknik altyapımız, büyük ve karmaşık projelerdeki uluslararası tecrübemiz, müşteri sırlarına verdiğimiz önem, yürüttüğümüz projelerin her fazında kesinlikle gerçekleştirdiğimiz kalite güvence süreçleridir.

tıp çevirisi

Firmamızın 1996 yılında kurulmasından bu yana tıbbi çeviri dalında sayısız işi rakiplerimizi kıskandıracak bir başarıyla sonuçlandırdık. Aşağıda yer alan listede medikal çeviri ve yerelleştirme çözümleri sağladığımız konulardan bazı örnekler listeleniyor:

Nükleer Tıp, KÜB KT, Medikal Donanım, Mamografi, Tıbbi Yazılım, Kolorektal Cerrahi, Farmasötik Kimya, Klinik Laboratuvar, Zührevi Hastalıklar, Medikal Ürün Katalogu, Medikal Analiz Cihazı, Adli Travmatoloji, Diyagnostik, Nöropatoloji, Tıbbi Uzmanlık Tezi, Cerrahi, Akademik Yayın, Farmakoloji, Aile Hekimliği, Medikal Cihaz Teknik Şartnamesi, Biyomateryal, Plastik Cerrahi, Kalp Damar Cerrahisi, Tibbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği, Medikal Dergi, Kullanım Talimatı, Viroloji, Fiziksel Kimya, İlaç Tescil Belgesi, Geriatri, Çocuk İmmünolojisi, Kongre Sunumu, Tıbbi Web Sitesi, Ruhsatlandırma, Hasta Raporu, Kulak Burun Boğaz, Deri ve Zührevi Hastalıklar, Pazar Araştırması, Tıbbi Tetkik, CAT, Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları, Medikal Cihaz, Tıbbi Vaka Sunumu, Alerji Hastalıkları, Medikal Cihaz Kullanım Kılavuzu, Araştırma Broşürü, Kolonoskopi, Farmakoekonomik Raporlar, Patent Başvurusu, Psikoterapi, Pratisyen Hekimlik, Tanı Bilim, Tıbbi Biyoloji, Medikal Alet, Ortopedi, Medikal Cihaz Teknik Şartname, Medikal Malzeme, Plastik Rekonstrüktif Cerrahi, Klinik Rapor, Tıbbi Malzeme, Deri Hastalıkları, Moleküler Genetik, Tıbbi Dergi, Hemodiyaliz, Pediatri, Sağlık Araştırması, Romatoloji, Klinik Deney, Acil Tıp, Analitik Kimya, Tıbbi Yayın, Embriyoloji, Klinik Çalışma.

Tıp çevirisi alanındaki bütün istekleriniz ve talepleriniz için çeviri firmamıza mail gönderebilir veya isterseniz bizi doğrudan telefonla arayabilirsiniz:
Telefon : 90 216 409 10 23 (pbx)
Fax : 90 216 409 10 24

Tıp çevirisi konusunda müşterilerimiz neden bizi seçiyor?

tıp çevirisi

Yazan : Necati Ergin

anahtar sözcük kümesi
tıbbi çeviri bürosu, çeviri bürosu, tıbbi tercüme bürosu, medikal çeviri, tercüme bürosu, tıbbi tercüme, medikal tercüme, tıbbi çeviri, tıp çevirisi

Tagged with: , , , , , , , ,
Posted in Blog